czwartek, 26 grudnia 2013

Justyna240266 oraz pomoc dla galerii Stańczyk w Krakowie

Dzięki zaangażowaniu i pracy wspaniałej fanki albo jak to Rysiek napisał w swoim ostatnim liście "a dedicated (...) well wisher(...)'" Polska cześć Armii może cieszyć się z dobrodziejstw naszego złożonego i zaplątanego jak świąteczny łańcuch podczas ubierania choinki języka, kiedy oglądamy Ryśkowe wywiady.

Justyna240266 

i jej kanał na YouTube KLIKNIJ TUTAJ!!!!Pod jednym z filmików zamieściła APEL do społeczności Ryśkowej w Polsce.

KOCHANI! Dotarła do mnie smutna wiadomość o bliskiej perspektywie zamknięcia JEDYNEJ W POLSCE galerii sztuki osób niepełnosprawnych "Stańczyk" w Krakowie, będącą jednocześnie siedzibą Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych.
Galeria działała od 14 lat - odbyło się tam ponad 200 wystaw, działo mnóstwo rzeczy - warsztaty plastyczne, poetyckie, teatralne. Możecie o tym poczytać na stronie FSON - www.idn.org.pl/fson . Niestety Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych odrzucił kolejne wnioski o utrzymanie tego miejsca, skupiając się obecnie na rehabilitacji fizycznej, bo przecież sztuka staje się powoli rzeczą zbędną... Nie są też zainteresowane władze miasta ani województwa. Galeria walczy o przetrwanie, a wolontariusze, którzy ją prowadzą ZOSTALI SAMI.
Mój apel do wszystkich wrażliwych ludzi, którzy oglądają moje tłumaczenia, doceniają włożoną pracę:
POMÓŻMY RAZEM NIEPEŁNOSPRAWNYM ARTYSTOM !!!
Wszystkie moje tłumaczenia - wywiadów, "Tajniaków" i tego, co jeszcze w perspektywie dedykuję Fundacji mając nadzieję, że nawet malutkie kwoty wpłacane przez wiele osób pomogą jej utrzymać galerię.
Konto Fundacji znajdziecie na jej stronie - podaję także i tutaj:
ING Bank Śląski 68 1050 1445 1000 0022 7938 9890

POZDRAWIAM WSZYSTKICH FANÓW RICHARDA - Z PEWNOŚCIĄ BY NAS POPARŁ !

STRONA FUNDACJI SZTUKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH / 
The Foundation of Disabled People's Art
Galeria STAŃCZYK KLIKNIJ TUTAJ!!!


 Rysiek na pewno by nas poparł. Ja już rozpropagowałam akcje wśród znajomych. A że Fundacja jest Organizacją Użytku Publicznego i rok kalendarzowo-podatkowy się kończy, przekażę 1% podatku wpisując NR KRS 00000 95062 niż dać politykierom to przejeść.

 Dziękuję Kofice na zwrócenie mojej uwagi na ten kanał YT i wszystkim, którzy przyłączą się do akcji.

Richard Armitage
australijski wywiad z 3.05.2013-polskie napisy


1 komentarz:

Joanna pisze...

Przekażę :) Tak zrobię!
A co tak sie nie odzywasz Badaczu Żab z Pacanowa?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...